manage_accountsKIVGADER Üye Girişi

Duyurular

2022 TKKKF Yarışma Sezonu Fiyat Güncellemeleri Hakkında
Duyurular > calendar_month20.09.2022

2022 TKKKF Yarışma Sezonu Fiyat Güncellemeleri Hakkında

Değerli üreticiler ve kıymetli üyelerimiz, tüm dünyanın ve ülkemizin geçirmiş olduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı 2022 yarışma sezonunda güncellemeler yapmak zorunda kaldık. Bu artışın sebepleri maalesef bizim insiyatifimizin dışındadır. Aşağıdaki sebepler bu artışların yapılmasını mecbur kılmaktadır.

- Geçen sezon bir kamyon nakliye fiyatı şehirlere göre 2.500 ila 4.000 TL iken bu yıl 9.000 ila 12.000 TL’ye yükselmiştir. Her yarışmaya 3-4 kamyon nakliye olduğunu düşünürsek, yarışma başına nakliyemiz geçen sezon 18.000 ila 24.000 TL iken bu sene bu fiyat 54.000 ila 96.000 TL aralığına yükselmiştir. Aradaki artış %300 ila % 350’yi bulmaktadır.

- Otel konaklama fiyatları iki kişi için 250-350 TL den 450-750 TL’ye yükselmiştir. Artışlar maalesef %200-%250 civarındadır. Çalışanların ve hakemlerin yemek fiyatlarındaki artışlarda aynı oranlardadır.

- Madalya, kokart, kupa fiyatlarındaki artışlarda %200 ila %250 civarındadır.

- Yarışma salonlarındaki fiyat artışları da çok yükselmiştir. Salon bulmak bu artışlara rağmen çok zorlaşmıştır. Sebebi pandemi döneminde fuar ve etkinlik yapamayan organizasyon firmaları pandemi dönemi sona erdiği için her boş haftaya talip olmakta bu durumda salon fiyatlarının artmasına sebep olmaktadır. Aynı şekilde salonun elektrik, su, ısıtma, soğutma maliyetleri 3’e katlanmıştır.

- Diğer görünmeyen hammaliye, salon temizliği, yarışma sonrası salonun toplanması gibi maliyetlerde aynı oranlarda artmaktadır. Hal böyle iken bizim üyelerimize layık oldukları güzel salonlarda, güzel organizasyonlar yapmamız çok zorlaşmaktadır. Biz de 2022 sezonunda maliyetlerin artışı kadar olmasa da belli oranlar da güncellemeler yapmak zorunda kaldık. Yaptığımız fizibilite çalışmalarında gördük ki; güncellemeler maalesef yarışma maliyetlerini tam karşılayamıyor. Aradaki farkı Federasyon İktisadi İşletmemizin diğer gelirlerinden karşılayarak bu sezonu sizlere yakışır güzel salonlar ve mükemmel organizasyonlarla gerçekleştireceğiz. Ve sizlerin kuşlarını, kıymetinde değerlendirmenizi sağlayacağız.

- Yukarıdaki bilgiler ışığında 2022 yarışma sezonu; kuş kayıt ücretimiz 40 TL, kuş satış masası 400 TL, yarışma giriş ücreti 20 TL olarak belirlenmiştir. Yıllık artışların % 200 ila 300 olduğu sezonda bizim güncellememiz %100-120 civarındadır. Ekonomik zorlukların hepimizi yorduğu bu günler de değerli üreticilerimizin yarışmalarımıza göstereceği ilgi ve destekle güzel bir sezon geçireceğimize hiç kuşkumuz yok, yarışmalarımızda kalitenin çok yukarı da olacağına eminiz.

Tüm üyelerimize başarılarla dolu bir yarışma sezonu diliyoruz.

Unutmayın Birlikten Kuvvet Doğar.

Saygılarımızla,

TKKKF Yönetim Kurulu.

 


Biz Birlikte Guzeliz

DERNEK BİLGİLERİMİZ

placeAyvansaray Mahallesi Mustafapaşa Bostanı Sok No.6 Fatih / ISTANBUL
phone0850 550 90 90
emailkivgader@gmail.com

SİTE HARİTASI

homeAna Sayfa
emoji_eventsDerneğimiz
groupÜyelerimiz
descriptionDöküman
campaignDuyurular
celebrationOrganizasyon
photo_cameraGaleri
location_onİletişim
menu_bookZiyaretçi Defteri

DUYURULAR

Dernek Duyuruları
Federasyon Duyuruları
Yarışmalar ve Resimler
Yarışma Duyuruları
Bilezik Duyuruları
Üye Kümesleri


© 2024 Site içerisindeki tüm materyaller 'Kıvgader' kısaltma adı ile anılan 'Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları Üreticileri Derneğine' aittir. Görsel ve Yazınsal içeriklerin kaynak belirtmeden kopyalanması kesinlikle yasaktır.
Kivgader